Firma

Our company - Nasza firma

Firma AGT Stanisław Graś została założona przerz inżyniera mechanika Stanisława Grasia pod koniec 1989 roku i działa do dnia dzisiejszego. Początkowo funkcjonowała pod nazwą ZUPH Stanisław Graś Wronki. Od początku działalności specjalizujemy się w obróbce metali, przede wszystkim stali kwasoodpornej (inaczej inox, nierdzewna, stainless steel, rostfrei) oraz mosiądzu, brązu, stali węglowej, ocynkowanej galwanicznie i ogniowo i aluminium. Pierwszymi produktami firmy były narzędzia do obróbki stali na prasach.

Nieco później głównym produktem były artykuły dla gastronomii i browarnictwa: meble gastronomiczne, lady barowe, kolumny do nalewania piwa, schładzarki do piwa, podgrzewacze do wody i piwa, nabijacze, krany barowe i inne podobne.

Jednymi z pierwszych naszych produktów dla rolnictwa były poidła smoczkowe dla trzody chlewnej, bydła, później także poidła miskowe.

Z czasem zwiększyliśmy asortyment o kolejne wyroby zarówno dla trzody, bydła, owiec, królików, szynszyli i drobiu (kur, indyków, gęsi, kaczek) stając się wiodącym producentem sprzętu zootechnicznego i agrotechnicznego. Nazwa AGT początkowo była nazwą firmy AGT Artur Graś założonej w 1993 roku przez Artura syna Stanisława, któremu jednak przypadła do gustu i zmienił nazwę firmy ZUPH na AGT. AGT to akronim (skrótowiec, acronym) powstały ze skrócenia nazwy Artur Graś Technologie (AG Technika, AG Tech, a po angielsku AG Technologies). Ponieważ głównym produktem pierwszego AGT były komputery, ich produkcja i dystrybucja oraz hurtowa i detaliczna sprzedaż podzespołów. Było to związane z zawodem założyciela (Artura), który ukończył szkołę na kierunku elektronika i automatyka przemysłowa. Głównym mottem i dziedziną działalności AGT w latach 1993-1999 było więc: Advanced diGital Technologies.

Po roku 2000 Artur dołączył do działalności firmy ZUPH i równolegle ze swoim ojcem Stanisławem zajmował się obróbką metalu i sprzedażą wyrobów dla branży rolniczej.
W tamtym okresie Artur maksymalnie skrócił nazwę firmy AGT Artur Graś pozostawiając tylko wymagany przepisami prawa element nazwy, czyli nazwiska właściciela. Korzystając z tego faktu Stanisław zmienił nazwę ZUPH Stanisław Graś na AGT Stanisław Graś.

Artur Graś stopniowo rozszerzał działalność o sprzedaż maszyn, a przede wszystkim obrabiarek do metalu. W 2007 roku AG nawiązał współpracę z firmą ZPUH SJ i sprzedawał produkowane przez tą firmę maszyny do obróbki blachy, w których produkcji ZPUH się specjalizował. W ciągu kilku miesięcy maszyny budowane były i sprzedawane w ścisłej kooperacji i sprzedawane do największych zakładów i korporacji przemysłu metalowego w Polsce i za granicą oraz instytucji jak Instytuty, czy Wojsko Polskie. Do produkcji wprowadziliśmy gilotyny do blach ze sterowaniem CNC o zakresie 0,1 - 1 do 30 mm oraz zaginarki (krawędziarki) od 1 do 10 mm. Wszystkie maszyny w długościach do max. 3200 mm. Rozpoczęliśmy dystrybucję maszyn innych producentów (adresy sklepów internetowych wkrótce się tutaj pojawią).

Nowe doświadczenia owocują ciągłym rozwojem firmy i nawiązaniem relacji z wieloma partnerami branżowymi.

Naszym cel to zadowolenie klientów przez utrzymywanie wysokiej jakości usług, niezawodności wyrobów oraz indywidualnemu podejście.

Od wielu lat możemy pochwalić się zaufaniem ogromnej liczby klientów i użytkowników.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i eksperckiej wiedzy fachowców zajmujących się obróbka metalu jesteśmy w stanie sprostać najbarziej wyszukanym wymaganiom naszych klientów. Obecnie rozwijamy działalność w zakresie produkcji, usług oraz handlu i dystrybucji.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się naszą ofertą produkcyjną, usługową oraz handlową.

Nasza załoga - Our team

Zatrudniamy kilkadziesiąt osób. Sprawdzonych partnerów. Wybitnych fachowców w swoich dziedzinach, na których doświadczeniu możesz polegać.

Informacje - Informations

Informacje będą uzupełniane w miarę potrzeby.